Muhasebe defterlerinin kaybolması(zayi) halinde yönetim kurulunca yapılması gereken i

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bu konuyu Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz: Facebook Twitter
Muhasebe defterlerinin kaybolması(zayi) halinde yönetim kurulunca yapılması gereken i
02.05.2015, 13:23,
RE: Muhasebe defterlerinin kaybolması(zayi) halinde yönetim kurulunca yapılması gereken i
TİCARET MAHKEMESİNE MÜRACAAT DİLEKÇE ÖRNEĞİ

BAKIRKÖY ( ) ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ
SAYIN BAŞKANLIĞI’NA

DAVACI.................: Ad Soyad-T.C.Kimlik No
Adres:

DAVALI.................: Hasımsız

KONU.....................: Zayi belgesi verilmesi talebinden ibarettir.

AÇIKLAMALAR………:Tarafıma ait ................................................. adresindeki
................................. isimli, .....................ticaret sicil nolu ticari işletmem,
07.09.2009- 08.09.2009 tarihlerinde yaşanan sel felaketi nedeniyle oluşan su baskınları
nedeniyle tamamen sular altında kalmıştır. Yüzyılın en büyük sel felaketi olarak
adlandırılan bu afet nedeniyle yaşanan su baskınları yüzünden ticari işletmem büyük bir
zarar görmüş bulunmaktadır.

Ticari işletmemde bulunan tüm ticari defterlerim, faturalarım, vergiye esas belgelerim ve
sair her türlü belge ve evraklarım, sel ve su baskını nedeniyle zayi olduğundan, 6102 sayılı TKK
madde 82 fıkra son uyarınca Sayın Mahkemenizden, 2009 yılı ve geçmiş yıllara ait tüm
defter, fatura ve sair belgelerimin zayi olduğuna dair tarafıma zayi belgesi verilmesini
talep etme zarureti hasıl olmuştur.

HUKUKİ SEBEPLER: TTK.md.82 ve sair mevzuat hükümleri.

HUKUKİ DELİLLER : Kanuni ve takdiri her türlü delail.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda arz ve izah olunan sebeplerden ötürü; 2009 yılı ve geçmiş
yıllara ait tüm defter, fatura ve sair belgelerimin zayi olduğuna dair tarafıma zayi belgesi
verilmesi ile gereğini saygılarımla arz ve talep ederim.

Tarih
Davacı Ad-Soyad
İmza

-- 
Bu bülten Yıldırım Ercan grup yöneticisi tarafından "Muhasebe ve Mevzuat" grubu için yazıldı.

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Muhasebe defterlerinin kaybolması(zayi) halinde yönetim kurulunca yapılması gereken i - Muradiye Karabulut - 02.05.2015, 13:23

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Nevi Değişikliğinde Takip Edilmesi Gereken İşlemler Ahmet Barlak 4 16,811 26.02.2024, 12:21
Son Yorum: Ahmet Barlak
  BİNEK ARAÇ GİDERİ TEVKİFATLI FATURA GİDER KISITLAMASI MUHASEBE KAYDI Ahmet Barlak 0 1,506 26.09.2022, 08:45
  E-defterlerin bozulması kaybolması Ahmet Barlak 0 1,771 15.01.2022, 00:59
  Kira sözleşmesinin onaylı örneğinin yalnızca noterden mi yapılması gerektiği Ahmet Barlak 0 2,181 23.11.2021, 22:36
  APHB/MUHSGK’NIN SÜRESİ DIŞINDA VERİLMESİ HALİNDE YAPILMASI Ahmet Barlak 0 2,524 05.09.2021, 11:17

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi