FASON ÜRETİM AMACI İLE SEVK EDİLEN MALLARDA İRSALİYE UYGULAMASI

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bu konuyu Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz: Facebook Twitter
23.10.2017, 15:26,
173 SERİ NOLU VUK TEBLİĞİ

c) Mükelleflerin, yarı mamül veya mamul mallarını, bazı işlemler yapılmak üzre, diğer mükelleflere göndermeleri ve bu mükelleflerden malları geri getirmeleri durumunda götürülen ve geri getirilen mallar için gidiş ve geliş taşımaları sırasında ayrı ayrı sevk irsaliyesi düzenlemeleri zorunludur.Malların götürülmesinde düzenlenecek sevk irsaliyelerinin müşteriler bölümüne işlemi yapacak kimsenin adı ve soyadı, varsa ticaret ünvanı, vergi dairesi ve hesap numarası ile, yapılacak işin türü (Mesela : "Boyatılmak, tamir etirilmek, parça değiştirmek üzere" şeklinde bir ibare) yazılacak, işlem gördükten sonra malın tekrar taşınmasında düzenlenecek sevk irsaliyelerinin müşteriler bölümüne ise, işlem türü ile işlemi yapana ilişkin bilgiler yazılacaktır.Ancak, sözkonusu malların işlemi yapacak mükellefler tarafından taşınması veya taşıttırılması halinde sevk irsaliyesinin, yukarıda belirtilen esaslara göre bu kimseler tarafından düzenleneceği tabiidir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  NEVİ DEĞİŞİKLİĞİNDE E-DEFTER UYGULAMASI Ahmet Barlak 1 8,382 26.02.2024, 12:17
Son Yorum: Ahmet Barlak
  MADEN SEVK FİŞİ YERİNE , SEVK İRSALİYESİ KULLANILMASI Ahmet Barlak 2 9,895 06.12.2023, 11:27
  Üretim Artıklarının İşletme Bünyesinde Kullanılmasının Ahmet Barlak 1 7,113 04.11.2020, 22:18
  Kur farkında KDV uygulaması ve Belge düzeni Ahmet Barlak 1 9,609 15.05.2020, 16:35
  GİDER PUSULASI UYGULAMASI Ahmet Barlak 3 36,180 19.12.2019, 10:26

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi