EĞİTİM HARCAMALARININ YILLIK GELİR VERGİSİNDEN DÜŞ

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bu konuyu Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz: Facebook Twitter
EĞİTİM HARCAMALARININ YILLIK GELİR VERGİSİNDEN DÜŞ
13.07.2016, 17:17, (Bu konu en son: 10.09.2022, 15:01 Tarihinde, Saat: {2} düzenlenmiştir. Düzenleyen: Ahmet Barlak.)
RE: EĞİTİM HARCAMALARININ YILLIK GELİR VERGİSİNDEN DÜŞ
1.2.1.1.   Kapsama Giren Giderler :

-       Öğrenciler için, eğitim amacı ile, eğitim ve öğretim kurumlarına, ana okulu, kreş ve dershanelere yapılan ödemeler ;

-       Sürücü ve müzik kurslarına ödenenler dâhil, eğitim amaçlı tüm kurs ücretleri ;

-       Okul servislerine ve öğrenci yurtlarına ödenen ücretler ;

-       Eğitim CD’leri,

-       Kitap ve kırtasiye bedelleri ile eğitim araç ve gereçleri için yapılan harcamalar.

1.2.1.2.   Kapsama Girmeyen Giderler :

-       Spor kurslarına ödenen ücretler ;

-       Üniversite ve okullara giriş hazırlığı ile ilgili olanlar hariç, gazete ve dergi bedelleri ;

-       Oyuncak, piyano, müzik âleti, ses kayıt cihazı ile bunların aksesuarları, bilgisayar, eğitim amaçlı olmayan CD ve disket bedelleri ;

-       Tiyatro, konser ve sinema giriş ücretleri ;

-       Yabancı ülkelerdeki eğitim kurumlarına yapılan ödemeler,

- OKULDA VERİLEN YEMEK HİZMETİ

-       Okul aile birliği ve okul koruma derneklerine yapılan bağışlar ve Türkiye’de vergi mükellefi olmayan vakıf üniversite ve okullarına ödenen eğitim ücretleri ile Devlet okullarına ödenen harçlar.

Bu Konudaki Yorumlar
RE: EĞİTİM HARCAMALARININ YILLIK GELİR VERGİSİNDEN DÜŞ - Ahmet Barlak - 13.07.2016, 17:17

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Emekli olup tekrar aynı yerde çalışmaya başlayan çalışanın gelir vergisi matrahı Ahmet Barlak 0 184 12.03.2024, 11:10
Son Yorum: Ahmet Barlak
  ÖZEL OKUL KAZANÇLARI 5 YIL KURUMLAR VERGİSİNDEN İSTİSİNA Ahmet Barlak 0 4,993 07.08.2019, 08:27
  VADELİ HESAPLAR İÇİN BANKA TARAFINDAN KESİLEN GELİR VERGİSİ KESİNTİLERİ Ahmet Barlak 0 25,216 22.08.2018, 10:44
  Şirket tarafından rödovansçı adına ödenen teminat, yıllık ruhsat harcı, yıllık devle Ahmet Barlak 1 11,989 30.01.2018, 17:01
  GELİR VERGİSİ MÜKELLEFİYETİ GEÇMİŞ YIL ZARARLARININ MAHSUBU Ahmet Barlak 0 7,858 30.10.2017, 15:03

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi